Název

Popis

Komentovaná vycházka městem společně pořádaná KČT a Vlastivědným spolkem Českolipska ustutečněná v rámci oslav 100 let republiky.
Tradičně nás po České Lípě provázel Mgr. Ladislav Smejkal, historik Vlastivědného muzea v České Lípě,účast asi 40 -45 lidí s velkým podílem turistů.
Prošli jsme část města, kde jsou významné budovy mající nějaký vztah ke státnosti a budování republiky. Začali jsme před muzeem, kde naproti muzeu je budova bývalé tiskárny, která tiskla noviny, ale i lístky do kina a v neposlední řadě i beletrii, pak jsme se přesunuli před bývalou hasičárnu, která vznikla na bývalých klášterních pozemcích zabraných pro nově ustanovený záchranný sbor a volný prostor sloužil turnerům - cvičencům pro venkovní cvičení, kteří si zde postavili tělocvičnu, pak jsme zašli k dnešní průmyslovce a zavzpomínali na letadlo MIG 15, které léta okrášlovalo prostor před školou, než zchátralo a šlo do šrotu a vedlejšího internátu, kde byl uskutečněn první prázdninový pionýrský ruský tábor, kde se děti učili ruštinu.
Pak jsme přešli k Pátově škole, zde bylo jako v jediné škole v ČL chudým dětem rozdáváno jídlo placené radnicí, byla zde v zimě zřízena ohřívárna a chvíli fungovala i lázeň.
Pak jsme přešli k okresnímu soudu, jehož součástí bylo i vězení, v okolí byly budovy, kde bydleli soudní úředníci a zřízenci, část těchto budov byla odstraněna v souvislosti se stavbou silničního obchvatu a stavbou budovy KSČ , dnešní ZUŠ.
Prošli jsme ul. Paní Zdislavy, kde bývaly paláce pojišťoven, hotely, první českolipské vzpoury v dobách nedostatku a dnešní výpravu za poznáním, kudy kráčela historie jsme zakončili před muzeem.
Foto: Eva Vacková

Období

• 34 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Nikon COOLPIX S3300

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat