Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2017 - 1.5. Kvetou třešně, jde se na Ronov

Kvetou třešně….. jde se na Ronov
V pondělí dne 1.května 2017 se v hale nové výpravní budovy Česká Lípa sešlo celkem 26 zájemců o prvomájový výstup na Ronov –zříceninu hradu na stejnojmenném vrchu 554 m. Z uvedeného počtu bylo sedm hostů včetně tří dětí. Na místo vlakem 8:33 hodin jsme jeli náhradní přepravou - autobusem vzhledem k výluce na trati v důsledku úprav kolejiště bývalého libereckého či lovosického nástupiště s připojením na nové nástupiště. Autobus stavěl v Kravařích na náměstí a Blíževedlech blízko stanice ČD. Počasí nám přálo a tak jsme vyrazili tradičně na náměstí k morovému sloupu. Zde na lavičce prezentace účastníků výletu, společná fotografie a následně krátká informace o obci resp. o městečku. V otevřené samoobsluze jsme si doplnili zásoby a mnozí zakoupili buřtíky na opékání. Další zastávka byla na hrádku Hřídelík, tajemné prolézání tmavým otvorem ve skále před výstupem na vrch Hřídelíku se líbilo nejen dětem. Po prohlídce skalního útvaru s převisy, otvory a jeskyní jsme se vrátili na náměstí. Mnohá stavení zdobily pestrobarevné májky na plotech. Prošli jsme okolo kostela, obecního úřadu a úzkou uličkou zamířili za humna. Před námi nádherný výhled na Ronov z pod rozkvetlých stromů údajně višní. Opodál však byly také nádherně kvetoucí třešně. Inzerované a toužebně vyhlížené třešně lákající děvčata k májovým polibkům od mládenců (prý aby neuschly). Mládenců nebylo a tak naše dříve narozená děvčata vzala s vděkem i nás již odrostlé ale stále mladé kluky….
Ve strání v lesíku kvetly nádherně sasanky i prvosenky. U Vodňanského statku se nám dostalo výkladu o historii tohoto statku, na kterém dnes úspěšně hospodaří vnuk bývalého vlastníka. S krátkým odpočinkem u vyhlídky na Kozelský hřeben a na krásné horizonty našich kopců ve směru na východ až po Ještěd. Před závěrečným stoupáním na vrchol každý účastník se chopil kusu suchého klacku či větve na přípravu ohně na opékání špekáčků. Náš spořádaný útvar a zástup se v závěru roztrhal na malé skupinky i jednotlivce. Na vrchol jsme dorazili krátce po dvanácté. V poledne již plápolal oheň a nad ním levitovaly radostně špekáčky. Terezka se nejprve učila co je ostrý a tupý úhel a poté úspěšně s kluky a dopomocí nalezly poklad ukrytý ve zdivu kamenné věže .
Po odpočinku posílení buřtíky se první skupina oddělila a zrychleně sestupovala s vidinou dobrého oběda ve vyhlášené restauraci U Doušů. Zbylá většina vyrazila po rozdělení pokladu. Zdařilá fotografie sestupu od hradu po kamenech lemovaných kvetoucími trnkami poslouží dobře jako pozvánka na příští májový výstup. Již cestou se však objevili zprávy SMS, že U Doušů mají zavřeno… To jsme ještě byli v klidu neb jsme nevěděli, že druhá restaurace na náměstí nefunguje… Místo restaurace následovala procházka úzkými uličkami městyse Kravaře až po Víseckou rychtu. Poté zpět na náměstí a ejhle volné posezení lavičky u otevřeného obchodu našich pracovitých spoluobčanů. Zde jsme se dali do svačiny, někdo si dokoupil většina však z vlastních zásob. Zpráva, že autobus je už tady !! nás zvedla a spěchali jsme k zastávce. Autobus však spolehlivě vyčkal pravidelného odjezdu 15:04 hodin.
V České Lípě při výstupu se účastníci více méně rozprchli k přijíždějícím autobusům na sídliště .
Hodnocení závěrem - Výlet se vydařil i díky příznivému leč větrnému počasí.
Zapsal Václav Merhulík

Období

21.5.2017

• 36 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
🎄 Využijte vánoční tipy na fotodárky s 30% slevou na vše! 🎁
S kódem: Vanoce2020 Akce platí do 31. 12. 2020
Vybrat 🎁 a získat slevu

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Obsah 18+

Toto album může mít nevhodný obsah pro mladistvé.
Vstup do alba je povolen jen osobám, kterým je minimálně 18 let.

Je mi alespoň 18 let
Opustit album
TIP Chcete-li pohodlně zobrazovat alba s citlivým obsahem bez nutnosti potvrzení,
povolte si tuto funkci v nastavení. Zjistěte více o obsahu pro dospělé.
Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat