Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Popis

Komentovaná vycházka městem společně pořádaná KČT a Vlastivědným spolkem Českolipska ustutečněná v rámci oslav 100 let republiky.
Tradičně nás po České Lípě provázel Mgr. Ladislav Smejkal, historik Vlastivědného muzea v České Lípě,účast asi 40 -45 lidí s velkým podílem turistů.
Prošli jsme část města, kde jsou významné budovy mající nějaký vztah ke státnosti a budování republiky. Začali jsme před muzeem, kde naproti muzeu je budova bývalé tiskárny, která tiskla noviny, ale i lístky do kina a v neposlední řadě i beletrii, pak jsme se přesunuli před bývalou hasičárnu, která vznikla na bývalých klášterních pozemcích zabraných pro nově ustanovený záchranný sbor a volný prostor sloužil turnerům - cvičencům pro venkovní cvičení, kteří si zde postavili tělocvičnu, pak jsme zašli k dnešní průmyslovce a zavzpomínali na letadlo MIG 15, které léta okrášlovalo prostor před školou, než zchátralo a šlo do šrotu a vedlejšího internátu, kde byl uskutečněn první prázdninový pionýrský ruský tábor, kde se děti učili ruštinu.
Pak jsme přešli k Pátově škole, zde bylo jako v jediné škole v ČL chudým dětem rozdáváno jídlo placené radnicí, byla zde v zimě zřízena ohřívárna a chvíli fungovala i lázeň.
Pak jsme přešli k okresnímu soudu, jehož součástí bylo i vězení, v okolí byly budovy, kde bydleli soudní úředníci a zřízenci, část těchto budov byla odstraněna v souvislosti se stavbou silničního obchvatu a stavbou budovy KSČ , dnešní ZUŠ.
Prošli jsme ul. Paní Zdislavy, kde bývaly paláce pojišťoven, hotely, první českolipské vzpoury v dobách nedostatku a dnešní výpravu za poznáním, kudy kráčela historie jsme zakončili před muzeem.
Foto: Eva Vacková

Období

10.2.2018

• 34 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
🌲 Využijte vánoční tipy na fotodárky s 30% slevou na vše! 🎁
S kódem: Vanoce2020 Akce platí do 31. 12. 2020
Vybrat 🎁 a získat slevu

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Obsah 18+

Toto album může mít nevhodný obsah pro mladistvé.
Vstup do alba je povolen jen osobám, kterým je minimálně 18 let.

Je mi alespoň 18 let
Opustit album
TIP Chcete-li pohodlně zobrazovat alba s citlivým obsahem bez nutnosti potvrzení,
povolte si tuto funkci v nastavení. Zjistěte více o obsahu pro dospělé.
Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat