2018 - 21.7. - Jizerskými horami
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2018 - 21.7. - Jizerskými horami

Popis

Zpráva z výletu Jizerskými horami 21.7.2018

Sobotního rána v 6:40 minut se v hale hlavního nádraží Česká Lípa sešlo 7 turistů našeho klubu KČT a také dva hosté kluci Miki a Aleš vnuci vedoucího výletu. Zakoupili jsme dvě jízdenky Euro -Nisa po 320 Kč. Vlak s odjezdem 6:58 hodin nás bezpečně dopravil do Liberce, zde přestup - náhradní přeprava z důvodu výluky na trati. S mírným zpožděním - porucha autobusu, jsme dorazili do Hejnice na přestup na cyklobus včas, ještě se nakládala na přívěs kola. Zájemců o Jizerky bylo velmi hodně takže se všechna kola nevešla a autobus byl plný i ke stání. Se zpožděním jsme vyrazili směr Smědava, po cestě na zastávkách byli stále další a další turisté, autobus i vzduch se neskutečně zahustil, nikdo však nepadl a štastně jsme dojeli do cíle pouze s 20 minutami zpoždění. Zde jsme ihned posvačili neb cestou nebylo lze. Po nezbytném fotografování jsme v jedenáct hodin vyrazili na trasu.

Ze Smědavy na horu Jizeru na kotě 1122m nás čekalo na třech kilometrech značné převýšení 270m. Dva kilometry cestou a potom kilometrový výstup hezkou příjemnou stezkou lesem v poslední části značně kamenitou. Po zdolání hory a nelehkému lezení na vrchol po skále jsme se dočkali hezkých výhledů. Zahájení sestupu v čase 12:50 hodin, před námi zbylých 12km. Stezkou z vrcholu na cestu a dále po trase jsme dorazili ve 14 hodin k přírodní rezervaci Čihadla s vyhlídkou na rozsáhlé rašeliniště s výskytem mimo jiné také masožravé rostliny . Krátká zastávka se svačinou a pitím. Cestou nás před úmorným vedrem nás ochránila jen Drahuš resp. její klobouček, který nezklamal a přivolával pro záchranu mraky poutníků mraky, které na krátký čas zastínili žhoucí sluníčko. K dalšímu cíli k vodopádu Štolpich jsme dorazili ve čtvrt na 16hodin. Vodopád kaskáda 36m vysoká neměla mnoho vody a tak dojem udělala až fotografie zamrzlého vodopádu resp. ledopádu s trénujícími horolezci. Závěrečný cíl Ořešník vrch - skalní vyhlídka na kotě 800m zdolána v 16 hodin. Krásné výhledy na Hejnice a okolí i přes hranice, vrcholové fotografie a náročný sestup do cíle výletu Hejnice. Odjezd vlakobusu jsme stihli včas, přestup na rychlík by byl vlastně přeběh a tak jsme po dohodě dali přednost možnosti občerstvení v nádražní restauraci a jeli později osobním vlakem v 18:57 hod s příjezdem do Lípy v 20:19 hodin. Účastníci výletu ač notně unaveni byli spokojeni se zdolanými cíli i kilometry.

Zapsal Václav Merhulík

Období

Statistiky

  • 1 fotka
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Někdy všichni nestíháme, známe to! Proto na přání PRODLUŽUJEME BLACK FRIDAY -30% a platí na všechny dárky z fotek po zadání kódu: BF2022 v objednávce.
S kódem: BF2022 Akce platí do 11. 12. 2022
Získat slevu
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2018 - 21.7. - Jizerskými horami
Komentáře Přidat